ZVĚŘINA

ZVĚŘINA

KUCHYNĚ LABUŽNÍKŮ ANEB SE ŠÍPKOVOU NEBO SE ZELÍM?

Zvěřina bývala kdysi hlavním zdrojem výživy člověka. S postupujícím vývojem lidské společnosti se však stávala čím dál tím více jen pochoutkou. Dnes vidíme ve zvěřině především vítané zpestření našeho jídelníčku. Francouzi říkají, že zvěřina má své vlastní nenapodobitelné aroma, říkají tomu "fumée", tedy česky kouř, které jí musí být jakoukoliv kuchařskou úpravou zachováno. Požadavky, kladené na zachování typických vlastností zvěřiny při jejím kuchyňském zpracování, jsou také hlavní příčinou toho, že dnešní technologie přípravy zvěřiny se dosti často mnoho neliší od způsobu, kterými zvěřinu připravovaly naše prababičky.

objednejte 2 kurzy a ušetříte 10%

Mořidla

Při úpravě zvěřiny musíme postupovat trochu jinak než při úpravě vepřového nebo hovězího masa. Zvěřinu neupravujeme hned, musíme ji nechat uležet, neboť tím získá na chuti. Nakládáme ji do mořidla. V mořidle ponecháme zvěřinu jen po nejnutnější dobu, většinou tři až čtyři dny.

Šéfkuchař

karel drápalKarel Drápal

Rádi bychom Vám představili našeho lektora. Pan Drápal se vyučil v oboru kuchař. Dále pak pokračoval ve studiu na Střední hotelové škole v Brně.

Karel Drápal pracoval v prestižních brněnských restauracích, zastával funkci šéfkuchaře u německé gastronomické firmy a prošel zahraniční stáží v německých gastronomických provozech.

Prezentoval českou kuchyni na zahraničních potravinářských a gastronomických veletrzích Anuga (Kolín nad Rýnem, Německo), mezinárodním veletrhu Plovdiv (Bulharsko), EUROGASTRO (Varšava) a HORECA (Krakov), Danubius Gastro (Bratislava) a Gastra Alimenta (Nitra). Připravoval raut pro prezidenta České republiky u příležitosti státní návštěvy na české ambasádě v Sofii (Bulharsko).

Je místopředsedou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, pobočka Severní Morava a Slezsko. V r. 2007 mu byla za dlouholetou práci v Asociaci kuchařů v zahraničí a České republice udělena bronzová medaile Magdaleny Dobromily Rettigové, v r. 2013 pak stříbrná medaile. Často se úspěšně zúčastňuje kuchařských soutěží v zahraničí a v České republice.

V září 2013 obsadil 1. místo na mistrovství Evropy v úpravě pokrmů z kapra v Polsku. V r. 2012 a 2013 prezentoval vaření v pořadu České televize „Kluci v akci“.

Co budeme vařit a ochutnávat

 1. PŘEDKRM: Svatohubertská zvěřinová paštika
 2. Kančí kýta se šípkovou omáčkovou omáčkou
 3. Pečená jelení kýta s červeným zelím a karlovarským knedlíkem
 4. DEZERT: Višňová kulička s omáčkou z lesních plodů

O kurzu

Jak dlouho kurz trvá?

Začátek v 16 hodin, předpokládaný konec kolem 21.hodiny.

Kde: V našem moderním Gastro Studiu Amkor, ul. Frýdecká 203, Třinec, vstup z ulice Zelená. Auto zaparkujete v našem areálu. Autobusem- zastávka Obecní domy.

Minimální počet účastníků: 6 osob

Maximální počet účastníků je 14 osob. Pracuje se ve skupinkách po dvou osobách.

Za kolik: 1 890 Kč

Co je v ceně kurzu?  

 • Veškeré suroviny, ze kterých budeme vařit
 • Nápoje pro vaší pohodu (welcome drink, voda, džus, káva, čaj, víno )
 • K zapůjčení kuchařská zástěra
 • Receptury pokrmů, které se budou na daném kurzu připravovat
 • Průběžný úklid studia a mytí nádobí ( účastník neuklízí)
 • Termoobal na pokrmy, které si pak můžete odnést sebou
 • Závěrečný certifikát o absolvování kurzu

Co si vzít sebou?

 • Dobrou náladu, chuť vařit a ochutnávat
Doporučte kurz kamarádovi
: :